SQL Server administration and T-SQL development, Web Programming with ASP.NET, HTML5 and Javascript, Windows Phone 8 app development, SAP Smartforms and ABAP Programming, Windows 7, Visual Studio and MS Office software Kodyaz Development Resources
Development resources, articles, tutorials, code samples and tools and downloads for ASP.Net, SQL Server, R Script, Windows, Windows Phone, AWS, SAP HANA and ABAP, like SAP UI5, Screen Personas, etc.
News

Bilge Adam Yazılım Mezunları Eğitim Bitmeden İş Buluyor

Microsoft Dünya Eğitim Danışma Kurulu’nun 13 üyesinden biri olan ve 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Türkiye’deki en iyi Microsoft Yetkili Teknik Eğitim Merkezi ödüllerini kazanan Bilge Adam, yazılım eğitimlerinin ülkemizde yaygınlaşmasında büyük pay sahibi!

Türkiye’de en çok ’Microsoft Yetkili Eğitmen’ belgesine sahip güçlü eğitim kadrosuyla bilişimden finansa kadar birçok farklı sektöre nitelikli işgücü yetiştiren Bilge Adam yazılım mezunlarının kariyerleri şimdiden hazır!

Son dönemde Türkiye’de, yazılım uzmanlığındaki açığın git gide artması ve mevcut üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olanların bu açığı kapatamaması sonucunda Microsoft’un Yetkili Teknik Eğitim Merkezleri’nin önemi gün geçtikçe artmaya başladı.

Üniversite mezunlarının işsizler arasındaki yüzdesinin üzüntü verici boyutlara geldiği günümüzde, Bilge Adam Yazılım Eğitimleri Bölüm Başkanı Tuncer Karaarslan’ın Bilge Adam mezunları ile ilgili açıklamaları oldukça ilgi çekici:

"Piyasada son teknolojiye hakim yetişmiş BT çalışanı o kadar az ki, öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlamadan iş bulup, bilgi teknolojileri sektöründe önemli görevlerde işbaşı yapıyorlar. Bilge Adam olarak bize gelen personel taleplerini karşılamayı bırakın, bünyemizde bulunan işgücü gereksinimine personel sağlamak için bile bazen yetişemiyoruz. Hatta şubelerimizdeki "Kariyer Noktası" panolarında “Yazılımcı aranıyor” ilanlarımıza hiç yanıt alamadığımız dahi oluyor."

Bilge Adam Yazılım Bölümü öğrencilerinin başarısının altında bir ekip sinerjisi yatıyor. Her sene, dönemin şartlarına göre değiştirilen eğitim müfredatı; 1 Microsoft Regional Director, 3 Microsoft Valuable Professional, 2 Bilge Adam Çözüm Evi Sorumlusu ve Eğitim Sorumluları’ndan oluşan 10 kişilik bir ekibin yoğun çalışması ile yaratılıyor.

Bilge Adam sektöründeki 2002 yılından günümüze değişmeyen liderliğini, eğitmen adaylarına uyguladığı 2 sınav ve 1 aylık oryantasyondan oluşan yoğun iç eğitime ve eğitim kalitesindeki titizliğine borçlu. Bu uygulamaların BT Eğitim Merkezleri arasında çok önemli bir ayrıcalık olduğunu belirten Karaarslan, Bilge Adam’ın Eğitmen Kadrosu’nun başarısını şu cümleyle özetliyor: “Bilge Adam eğitmenlerinin hepsi Microsoft Certified Trainer ünvanına sahip. Bu ünvanı almak için her eğitmen Microsoft’un düzenlemiş olduğu “Eğitmenin Eğitimi” seminerlerine katılmak zorunda. Bu kadronun verdiği zengin eğitim sayesinde, bugüne kadar, diğer alanlarda lisansını tamamlamış üniversite mezunlarından lise mezunlarına kadar birçok öğrenci tavsiyelerimizi dinleyerek ya iş buldular ya da kendi işlerini kurdular.”

Sunduğu kaliteli eğitimin yanı sıra Bilge Adam, mezun ve öğrencilerine sağladığı kariyer hizmetleri ile de fark yaratıyor. Katılımcılarına eğitimleri süresince kariyer geliştirme amaçlı seminerler, meslek tanıtım programları, CV hazırlama, mülakat teknikleri ve sektörel gelişim seminerleri gibi hizmetler sunan Bilge Adam, “Kariyer Noktası” projesi ile bir ilke daha imza atıyor. Katılımcılara hem web tabanlı online işe yönlendirme hizmeti, hem de İnsan Kaynakları Danışmanlık şirketleri gibi Yüz yüze mülakatlar aracılığıyla katılımcılara kariyer desteği veriyor.

“Biz sadece verdiğimiz eğitim süresince değil, katılımcılarımızın mezun olduktan sonraki kariyerlerinde de yanlarındayız” sloganı ile hayata geçen Kariyer Noktası, Bilge Adam mezunlarına inanılmaz ayrıcalıklar sunuyor.

Bilge Adam’ın Kariyer Merkezi olan Kariyer Noktası’nda katılımcılar online olarak CV veritabanına giriş yapabiliyor, özgeçmişlerini oluşturup, yayındaki iş ve staj ilanlarına başvurabiliyorlar. Kariyer Noktası yetkilileri ile mülakatlarını da tamamlayan mezunlar, kriterlerine uygun olan pozisyonlarla ilgili şirketlere yönlendiriliyorlar.

BilgeAdam hakkında

Microsoft Dünya Eğitim Konseyi’nin 13 üyesinden biri olan Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi,  1997 yılından bu yana katılımcılarına bilgi teknolojilerinin çeşitli alanlarında Microsoft standartlarında eğitimler vermiş ve 40.000 mezununun dünyanın her yerinde geçerli sertifikalara sahip olmalarını sağlamıştır. Türkiye’de Microsoft eğitimleri alanında %55 pazar payıyla lider konumda olan Bilge Adam, aynı zamanda Avrupa’da faaliyet gösteren Microsoft Yetkili Teknik Eğitim Merkezleri arasında da ikinci konumdadır. 2002, 2003 ve 2004’te 3 yıl üst üste Türkiye’deki en iyi Microsoft Yetkili Teknik Eğitim Merkezi ödüllerini kazanan ve katılımcılarına eğitim sonrasında kariyer danışmanlık desteği veren Bilge Adam, önde gelen insan kaynakları ve danışmanlık firmalarıyla da işbirliğini sürdürüyor. Bilge Adam hakkında detaylı bilgiyi Bilge Adam adresinden edinebilirsiniz.BlinkListBlinkList   Del.icio.usDel.icio.us   DiggDigg   FurlFurl   SimpySimpy   SpurlSpurl   DZoneDZone   ma.gnoliama.gnolia   ShadowsShadows  Copyright © 2004 - 2020 Eralper YILMAZ. All rights reserved.
Community Server by Telligent Systems